Naujiena

„Taisyklinga laikysena – geros sveikatos atspindys“

Laikysena vadinama individuali, įprasta kūno padėtis ir nejudant. Tačiau ji, kaip ir visi mūsų įgūdžiai bei įpročiai, nėra įgimta. Taisyklinga laikysena formuojasi visa gyvenimą, tad nuo pat vaikystės būtina vaiką mokinti taisyklingai sėdėti, sėdint ir stovint nesikūprinti. Laikysena svarbi ne vien kūno išvaizdai, bet ir bendrai savijautai, normaliai vidaus organų veiklai.


Siekiant, kad vaikai patys suprastų kodėl reikalinga taisyklinga laikysena, Marijampolės lopšelio-darželio "Vaivorykštė" priešmokyklinio amžiaus „Spalviukų“ grupėje vasario 5 d.  vyko sveikatos valandėlė apie tai, kaip reikia save saugoti, pasirenkant teisingą sėdėjimą, gulėjimą, kas nutinka stuburui, raumenims, jeigu vaikas pripranta neteisingai sėdėti. 

          Vaikučiai pasitikrino ar visų kojytės siekia grindis sėdint ant kėdės. Jiems buvo aiškinama kaip tai svarbu augančiam kūnui. Kai kurie vaikai mėgsta įsitaisyti ant kėdės pasėdę vieną koją, laikyti parėmę ranka galvytę. Vaikams buvo aiškinama kaip iškrypsta stuburas, kaip nusilpsta vienos pusės nugaros raumenys, jeigu jie nedirba, kaip nukenčia kaklo raumenys, jeigu galva paremiama ranka.

         Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė vaikus pamokė, kad ant galvos užsidėjus kokį nors daiktą, pvz. sąsiuvinį, galima ugdyti taisyklingą laikyseną. Priminė apie pasivaikščiojimą gryname ore, apie fizinį aktyvumą, racionalią ir sveiką mitybą.

     Jau rudenį visi priešmokyklinukai užsidės kuprines, todėl pamokėlės metu visuomenės sveikatos specialistė demonstravo teisingą mokyklinės kuprinės užsidėjimą ir nešiojimą.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-02-21 08:51