Naujiena

Atnaujintos rekomendacijos saugiam mokinių maitinimo organizavimui

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad organizuojant maitinimą ugdymo įstaigose pirmenybė turėtų būti teikiama mokinių maitinimui šiltu maistu.


Ministerijos rekomendacijose ir toliau išlieka galimybė mokiniams valgyti tiek valgykloje, tiek klasėse. Kitaip tariant, galimas mišrus maitinimo organizavimas. Tačiau specialistai ragina ugdymo įstaigas pirmenybę teikti maitinimui valgyklose, nes tokiu būdu mokiniai turėtų galimybę valgyti šiltą maistą, reikalingą pilnavertei mitybai užtikrinti.

Primenama, kad ir toliau galioja rekomendacija sudaryti tvarkaraštį ir klasėms ar mokinių srautams nustatyti skirtingą valgymo laiką, kai valgoma valgyklose.

Nesant galimybei atskiroms mokinių klasėms (srautams) valgyklose valgyti skirtingu metu, išlieka rekomendacija suskirstyti valgyklą į skirtingoms klasėms skirtus sektorius.

Vienas šalia kito esančiuose sektoriuose turėtų valgyti greta besimokančių ir vienu koridoriumi besinaudojančių klasių (srauto) mokiniai. Tarp skirtingų sektorių reikėtų išlaikyti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą.

Ir toliau rekomenduojama vietose, kur galimas būriavimasis (pvz., eilėse prie praustuvų, maisto išdavimo stalų, kasų, panaudotų indų ir padėklų surinkimo vietų), tarp asmenų išlaikyti ne mažesnį negu 1 metro atstumą.

Prieš pradedant valgyti klasėse arba valgyklose, mokiniai privalo gerai nusiplauti rankas vandeniu ir skystu muilu. Nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių, kt.) dėvintis suaugęs asmuo turi užtikrinti, kad laikomasi rankų plovimo, valgymo higienos, atstumų bei mokinių srauto valdymo reikalavimų.

Atnaujintą mokinių srautų valdymo, organizuojant maitinimą mokyklose, rekomendacijų sąrašą rasite ČIA.

SAM Spaudos tarnyba


Paskutinį kartą redaguota: 2020-09-08 15:43