Naujiena

Bendrojo ugdymo mokyklų darbuotojų gebėjimų visuomenės psichikos sveikatos srityje stiprinimas

Pagal „Bendrojo ugdymo mokyklų darbuotojų gebėjimų visuomenės psichikos sveikatos srityje stiprinimo“ veiklos aprašą 2022 metais 40 val. mokymai buvo vykdomi Marijampolės savivaldybės Igliaukos Anzelmo Matučio ir Sūduvos gimnazijose, Marijampolės profesinio rengimo centre bei Kalvarijos savivaldybės Sangrūdos gimnazijoje.


Mokymus vedė Ona Misiukevičienė, socialinė pedagogė ekspertė, švietimo lyderystės konsultantė, Lions Quest programų instruktorė, SEU konsultantų rengimo lektorė bei Milda Kerpiškienė, medicinos psichologė, psichoterapeutė.

Šių mokymų tikslas - didinti mokyklų darbuotojų žinias apie vaikų ir paauglių psichikos sveikatą ir stiprinti jų gebėjimus praktiškai pritaikyti žinias ir nuostatas apie psichikos sveikatą,  reikalingas spręsti sudėtingas kompleksines situacijas, kylančias dirbant su vaikais ar paaugliais.

Gebėjimų stiprinimo metu ugdymo įstaigos darbuotojai pristatė aktualias mokyklos ar įstaigos problemas psichikos sveikatos srityje. Konsultuojantys psichologai atsižvelgė į aktualius ugdymo darbuotojams iškylančius sunkumus ir taikė specialiai pritaikytas metodikas jiems išspręsti. Konsultacijų metu komanda su grupe atliko atvejų analizes ir ieškojo galimų problemų sprendimo būdų. Po kiekvienos konsultacijos komanda parengė teorines ir praktines rekomendacijas, skirtas padėti išspręsti aptartas problemas.

Mokymai įgyvendinami taikant gerąja praktika ir moksliniais tyrimais pagrįstas ir (ar) tarptautinių organizacijų rekomenduotas metodikas.

Praėjus 3 mėnesiams po mokymų pabaigos, komanda specialistų susitiko su grupe ir aptarė, kaip jai sekėsi įgyvendinti rekomendacijas, su kokiais iššūkiais buvo susidurta bei prireikus konsultavo kitais susijusiais klausimais.

 

Dalyvių atsiliepimai apie mokymus:

 „Mokymų turinys buvo aiškus suprantamas, motyvuojantis veikti, skatinantis susidomėjimą dėstoma tema. Mokymus vykdę specialistai mokymus vykdė kompetentingai, teikė pakankamą grįžtamąjį ryšį.“ – Jūratė.

„Nuostabūs užsiėmimai ir lektorės. Labai norėčiau pakartoti.“ – Asta.

 

Dėkojame darbuotojams už dalyvavimą ir linkime Jiems sėkmės, pritaikant įgytas žinias darbo praktikoje.


Paskutinį kartą redaguota: 2023-01-25 18:58