Naujiena

Edukacinė – praktinė veikla "Saugokime regėjimą. Akių mankšta“.

Spalio mėnesį Marijampolės lopšelio-darželio "Rasa" "Žiogelių", "Meškučių" ir "Pumpurėlių" grupės auklėtiniai kartu su sveikatos priežiūros specialiste Edita mokinosi atlikti akių mankštą.


Regėjimas – leidžia pažinti mus supantį pasaulį, bendrauti, grožėtis, saugotis nuo aplinkos pavojų. Akį judina daugybė raumenų, kuriuos, kaip ir kitus kūno raumenis, reikia treniruoti. Ilgą laiką dirbant kompiuteriu, skaitant, rašant, akys išsausėja, atsiranda įtampa. Netinkamai prižiūrimos net ir stipriausios akys gali pervargti, todėl tiek sveikoms, tiek prastai matančioms akims reikalingas poilsis bei mankšta.

Akių mankštos pratimai stiprina akių raumenis, mažina akių įtampą; jie ne tik padeda išsaugoti sveikas akis, bet ir gali pagerinti susilpnėjusį regėjimą.

Akis mankština ir lavina ne tik akių pratimai, bet ir įvairūs judrūs žaidimai, kurių metu suderinami akių ir rankų judesiai, todėl vaikučiai atliko mankštą ir žaidė žaidimą su kamuoliukais ir gaudyklėmis. Žaidimo metu ugdomas susikaupimas, koncentracija, atidumas. Lavinama rankų motorika, kūno padėties stabilumas, koordinacija. Taip siekiama vaikus sudominti fiziniais žaidimais, kad vaikai pamėgtų ir dažniau rinktųsi aktyvią laisvalaikio praleidimo formą.

Saugokime regėjimą visi – maži ir dideli!


Paskutinį kartą redaguota: 2022-10-26 10:39