Naujiena

Europos judumo savaitė Sūduvos gimnazijoje

Fizinis aktyvumas dažniausiai apibūdinimas kaip bet kokie kūno judesiai, kuriuos sukelia raumenų susitraukimai. Kad raumenys galėtų susitraukti ir atlikti tam tikrą darbą, reikalinga energija ir deguonis. Fizinis aktyvumas yra vienas svarbiausių organizmo energijos sunaudojimo veiksnių ir todėl yra svarbus organizmo energijos balansui palaikyti. Fiziškai aktyvūs žmonės paprastai būna geresnės nuotaikos, pozityvesni.


Mokiniai, kurie yra fiziškai aktyvūs geriau mokosi, pasižymi aukštesne saviverte, rečiau turi žalingų įpročių. Reguliari fizinė veikla gali skatinti kaulų ir raumenų augimą, lavinti judesių koordinaciją ir pusiausvyrą, stiprinti širdies ir kraujagyslių sistemą, teigiamai veikti kvėpavimo sistemą, virškinimo sistemos darbą, pagerinti medžiagų apykaitą raumenų ląstelėse, judėjimo – atramos aparato struktūrą ir funkcijas, pagerinti sąnarių sandarą ir funkciją, stiprinti širdies raumenį, teigiamai veikti kraujospūdį ir t.t.
           Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijose siūloma būtina kasdieninė, bent jau vidutinio intensyvumo, fizinė veikla, kuriai nereikėtų ypatingų sąlygų ar didelių pastangų (60 min. 5 kartus per savaitę vidutinio intensyvumo fizinio krūvio (greitas ėjimas, bėgimas, žygiai, futbolas, krepšinis ir pan.) ir 2-3 kartų per savaitę jėgos bei lankstumo ugdymo pratimų (prisitraukimai, atsispaudimai, joga ir pan.).
           Fizinis aktyvumas turi būti sveikatą stiprinantis (bet kokia fizinės veiklos forma, kuri duoda naudos sveikatai ir lavina funkcinius gebėjimus be pastebimos žalos ar pavojaus sveikatai) ir reguliarus (kad teigiamai paveiktų fizinį pajėgumą ir sveikatos būklę).

           Norint paįvairinti fizinio ugdymo pamokas bei paminėti Europos judumo savaitę ir skatinti moksleivių norą būti fiziškai aktyviems Marijampolės Sūduvos gimnazijoje rugsėjo 20 d. per fizinio ugdymo pamokas vyko renginys ,,Judėkime išvien‘‘, kurio metu kartu su visuomenės sveikatos specialiste Gintare ir Alytaus regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Marijampolės poskyrio kariais mokiniai vykdė įvairias estafetes, kurių metu galėjo laimėti Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Alytaus regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Marijampolės poskyrio prizus.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Gintarė Kulbienė

 


Paskutinį kartą redaguota: 2023-09-21 14:30