Naujiena

"Higiena - užkrečiamųjų ligų priešas"

Marijampolės vaikų lopšelio-darželio "Rasa" "Boružiuk" grupės ugdytiniai išklausė paskaitėlę "Higiena – užkrečiamų ligų priešas". Paskaitos tikslas – priminti vaikams svarbiausias asmens higienos taisykles ir aptarti, kas gali nutikti jų nesilaikant.


Vaikai patys aktyviai dalyvavo veikloje, diskutuodami ir praktiškai pademonstruodami savo asmens higienos įgūdžius. Visi teigė, kad svarbu reguliariai praustis, valytis dantukus ryte ir vakare, šukuotis ir prižiūrėti plaukus, plauti rankas, karpyti rankų ir kojų nagučius. Vaikams, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė pabrėžė, kad be viso to, ką išvardino, svarbu tvarkingi drabužiai, o kad kojytės būtų sveikos – batukai švarūs, nei per maži, nei per dideli. Jei nesilaikys asmens higienos gali atsirasti utėlių, kuriomis per paskolintas šukas ar šepečius galime apkrėsti savo tėvelius ar draugus.

Po pranešimo vyko praktinis užsiėmimas – dar kartą mokėmės, kaip taisyklingai plautis rankytes.

Mikroorganizmų maišelio ir UV žibintuvėlio pagalba vaikai pamatė ar rankytės švariai nuplautos ar ne. Visiems ,,Boružiukų“ grupės ugdytiniams buvo išdalintos vaizdinės asmens higienos taisyklės, kurias patys galėjo nusispalvinti ir parsineši namo.


Paskutinį kartą redaguota: 2019-10-29 13:52