Naujiena

Iniciatyva „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ – vaikų ugdymo įstaigų lauko erdvėse

Šiandieninei mokyklai teko susidurti su nemažais iššūkiais. 2020 metų pradžioje prasidėjusi kova su Covid–19 virusu privertė ugdymo įstaigų bendruomenės narius pereiti dirbti nuotoliniu būdu, įdėti daug darbo ir pastangų, kad vaikai galėtų sklandžiai mokytis namuose, patirtų kuo mažiau streso ir įtampos. Kaip niekad svarbu tapo laikytis asmens higienos, saugaus atstumo, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, tuo pačiu stiprinti imunitetą, stengtis išlikti sveikam.


Siekdami skatinti mokinių su sveikata susijusių naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras antrą kartą, 2020 m. rugsėjo–spalio mėnesiais, kviečia dalyvauti iniciatyvoje „Aktyviai, draugiškai, sveikai“. 

2019 m. rugsėjo–spalio mėnesiais iniciatyvos renginiuose dalyvavo 228 ugdymo įstaigos (iš jų 97 ikimokyklinio ugdymo ir 131 bendrojo lavinimo įstaiga) iš 48 savivaldybių. Aktyviausios buvo Šiaulių, Vilniaus ir Klaipėdos miestų, Mažeikių ir Trakų rajonų savivaldybių ugdymo įstaigų bendruomenės.

2020 metais iniciatyvą „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ rekomenduojame organizuoti vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimais. Kviečiame iniciatyvą organizuoti kūrybiškai pasirenkant tinkamą laiką, vietą ir tematiką, prioritetą skiriant renginių organizavimui lauke, panaudojant turimas lauko klases ar kitas edukacines erdves.

Siūlome kiekvieną iniciatyvos savaitę skirti vienai, mokyklos bendruomenei aktualiai, sveikatinimo temai: pavyzdžiui, pirmą savaitę  – judėjimo galiai, antrą – sužalojimų prevencijai, trečią – vaisių ir daržovių naudos sveikatai ir t. t. Savaitės tema turėtų būti iš anksto žinoma mokiniams, pedagogams, kitiems bendruomenės nariams. Temas galite skelbti įvairiomis komunikavimo priemonėmis: mokinių pagamintais plakatais, skrajutėmis, per mokyklos radiją, interneto svetainėje, elektroniniame žurnale ir t. t. Tikimės, kad renginius organizuoti Jums padės iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ organizavimo rekomendacijos ir metodinė medžiaga. Organizatorių įsteigtais prizais bus apdovanota 10 iniciatyviausių mokyklų bendruomenių, norinčių gyventi kitaip.

Informacijos apie įvykusios iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ renginius Jūsų ugdymo įstaigose laukiame per 10 kalendorinių dienų nuo renginių pabaigos. 

Renginių aprašą su dviem geriausiomis JPG formato nuotraukomis iš renginių siųsti į Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos stiprinimo skyriaus elektroninį paštą diana.aleksejevaite@smlpc.lt., bet ne vėliau kaip iki 2020 m. spalio 31 d. 

 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos stiprinimo skyriaus informacija


Paskutinį kartą redaguota: 2020-09-08 14:09