Naujiena

Marijampolės mokyklose minima Pasaulinė vandens diena

Kasmet kovo 22 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena.????
Šios dienos tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų!


Marijampolės savivaldybės ugdymo įstaigojose, taip pat buvo minima ši diena.

Marijampolės suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro bendruomenė buvo kviečiama pasivaišinti pačiu sveikiausiu gėrimu – vandeniu. Pertraukų metu mokiniai ir mokytojai vaišinosi mineraliniu, šaltinio, vandentiekio vandeniu. Mokiniai, spalvindami vandens lašelius, diskutavo kas gali nutikti žmogui, kuris nepakankamai vartoja vandens ir kaip yra svarbu kasdien gerti vandenį. Vyresnieji mokiniai sprendė kryžiažodį „Vanduo...“. Už aktyvumą mokiniai buvo apdovanoti.
O Marijampolės profesinio rengimo centro, Protų mūšio skirto Žemės ir Vandens dienoms paminėti dalyviams palinkėta, - kad vanduo jiems taptų mėgstamiausias gėrimas.
 Marijampolės Petro Armino progimnazijos mokinukams teko prisiminti vandens savybes, būsenas, vardinti žuvų pavadinimus ir vandens transporto priemones, atsakinėti į klausimus, surasti vandens gyvūnų pavadinimus ir netgi gaudyti žuvis.
Popietę organizavo ir vedė pradinių klasių mokytojos Rasa Stasaitienė ir Loreta Grabauskienė.
Marijampolės R. Stankevičiaus progimnazijos mokiniai vaišinosi citrina ir apelsinu pagardinti vandeniu. Mokiniai skatinami, kuo daugiau vartoti vandens, ne tik per vandens dieną, bet kiekvieną dieną.
Ta proga Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje sveikatos priežiūros specialistė ir gimnazijos mokinių tarybos merginos, gimnazijos bendruomenę pertraukų metu vaišino uogomis ir vaisiais paskatintu vandeniu.
Siekiant kuo mažiau naudoti vienkartinių puodelių, mokiniai skanintu vandeniu prisipildė savo gertuves.
Mokolų progimnazijos 4 kl. mokiniai ir visuomenės sveikatos specialistė V. Bašinskienė diskutavo apie vandens reikalingumą žmogaus kūnui, dalyvavo plakato kūrimo konkurse.
Šiemet Marijampolės Sūduvos gimnazija ją paminėjo kitaip – ZUMBOs ritmu!
Kovo 22-23 dienomis, 11-12 klasių gimnazistai aktyviai leido laiką kartu su treneriu Arvydu ir save galėjo išbandyti ZUMBOJE. Užsiėmimų metu, mokiniai gausiai gėrė vandenį, kadangi šokant jo neteko Prie gimnazistų noriai jungėsi ir gimnazijos mokytojai.
Visi dalyviai buvo apdovanoti Marijampolės sav. visuomenės sveikatos biuro atminimo dovanėlėmis.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-04-13 12:50