Naujiena

KŪRYBIŠKA PAMOKA APIE EMOCIJAS IR JAUSMUS

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos 6 kl. mokiniams pamokos metu buvo kalbama apie tai, kuo skiriasi emocijos ir jausmai. Įvardinom kas yra emocinė sveikata. Pasirodo, nėra gerų ir blogų emocijų.


Net ir pačios nemaloniausios, gali turėti savo paskirtį. Pavyzdžiui, baimė padeda išgyventi, apsisaugoti nuo grėsmių, pyktis skatina fizinę veiklą ir pan. Kalbėdama apie jausmus, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aurelija pabrėžė, kad vienu metu galima jausti keletą jausmų. Visi jausmai yra geri. Geras ir blogas gali būti tik mūsų elgesys. Mes nesame emocijos. Jos ateina ir praeina. Nereikia jų užslopinti. Paslėpta emocija anksčiau ar vėliau išlįs kokiu nors pavidalu (tai gali būti netgi liga). Reikia stengtis susidraugauti su savo jausmais.

Pamokos pradžioje mokiniai piešė fraktalus. 1 min. galėjo įsijausti save, atsipalaiduoti. Kiekvienas mokinys savo piešinyje atrado detalę, daiktą, gyvūną, kurie atspindėjo jų rytinę nuotaiką. Mokiniai susipažino ir lego metodika. Kiekvienas turėjo galimybę parodyti savo kūrybiškumą, kurdami savo svajonių atostogas, kuriose jausis labai gerai.


Paskutinį kartą redaguota: 2022-06-09 17:18