Naujiena

Mokiniams dalinami testai atostogoms

1–12 klasių mokiniams šią savaitę bus išdalinti greitieji antigenų savikontrolės testai atostogoms ir mokiniai galės testus atlikti namuose savarankiškai ar padedami tėvų.


Prieš atliekant GAT, kviečiame pasižiūrėti mokomąją vaizdo medžiagą, kaip testą gali atlikti vaikas savarankiškai. Ją rasite paspaudę ČIA. Taip pat galite peržiūrėti vaizdo medžiagą, kaip atlikti tyrimą vaikui gali padėti suaugęs asmuo, ją rasite paspaudę ČIAAtliekant GAT, itin svarbu vadovautis ant pakuotės nurodyta instrukcija.
Pasirodžius, kad greitasis antigenų testas yra teigiamas (išryškėjo dvi juostelės), rekomenduojama registruotis, pildant elektroninę registracijos formą http://www.1808.lt arba skambinant numeriu 1808, patvirtinamajam PGR tyrimui.
Tai padės laiku pastebėti ligą ir stabdyti galimą jos plitimą bei pasiekti, kad atostogų metu mokiniai jaustųsi saugiau.
Jei greitojo antigenų testo atsakymas bus neigiamas (išryškėjo tik viena kontrolinė juostelė) – nieko papildomai daryti nereikia, mokinys gali saugiai grįžti į mokyklą.
Primename, kad atvejo epidemiologinę diagnostiką ir sąlytį turėjusių asmenų nustatymą ugdymo įstaigose vykdo Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai, tad atostogų metu nustačius atvejį, ugdytiniai ar jų tėvai turi užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą ir kreiptis į ugdymo įstaigoje dirbantį visuomenės sveikatos specialistą.
Siekiant išvengti COVID-19 plitimo per atostogas, pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, labai svarbu likti namuose ir registruotis COVID-19 tyrimui skambinant į Kartąją liniją 1808 arba internetu 1808.lt. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) naujausiose rekomendacijose nurodo, kad dažniausi COVID-19 simptomai yra kosulys, karščiavimas, dusulys ir staigus skonio bei kvapo netekimas. Rečiau pasireiškiantys simptomai gali būti gerklės skausmas, sloga, nosies užgulimas, galvos skausmas, šaltkrėtis, raumenų skausmas, nuovargis, vėmimas ir (arba) viduriavimas, svaigulys.
Taip pat svarbu vengti nebūtinų kontaktų su kitais asmenimis – nedalyvauti renginiuose, nesibūriuoti viešose vietose, prekybos centruose. Griežtai rekomenduojama vengti nebūtinų kelionių. 

Paskutinį kartą redaguota: 2021-12-22 15:53