Naujiena

2022 m. dėmesys sveikai gyvensenai ir psichikos sveikatai

Praėję 2022-ieji metai buvo pažymėti svarbiais pokyčiais Marijampolės savivaldybės įstaigose. Pamažu slūgstanti COVID-19 pandemija leido gyventojams vėl be didesnių apribojimų naudotis įvairiomis sveikatinimo paslaugomis. Šiais metais didžiausią dėmesį skyrėme gyventojų sveikai gyvensenai ir psichikos sveikatai.


Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biure nuo 2022 m. rugsėjo mėnesio startavo Lietuvoje įgyvendinama The Incredible Years® „Bazinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvams“– programa, skirta tėvams, auginantiems 3–6 m. amžiaus vaikus. Programos tikslas stiprinti pozityvios tėvystės įgūdžius, puoselėti tėvų ir vaikų bendravimą ir prieraišumą, formuoti tėvų gebėjimą skatinti vaikų emocijų reguliaciją, socialinius įgūdžius ir kalbos vystymąsi. Tėvai taip pat mokomi, kaip ugdyti vaikų pasirengimo mokyklai įgūdžius  yra skatinami bendradarbiauti su vaikų pedagogais. Programa trunka 18 savaičių (4,5 mėn.). Kartą per savaitę renkamasi į 2 val. bendrą grupės susitikimą.
2022 m.  baigtas įgyvendinti projektas „Sveikos gyvensenos skatinimas Kalvarijos, Kazlų Rūdos ir Marijampolės savivaldybėse”. Projekto tikslas buvo – padidinti Kalvarijos, Kazlų Rūdos ir Marijampolės savivaldybių tikslinių gupių asmenų sveikatos raštingumo lygį bei formuoti pozityvius jų sveikatos elgsenos pokyčius.  Per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį buvo pasiektas 4181  unikalių dalyvių rezultatas.
Nuo 2021 m. rugpjūčio pradėtas įgyvendinti projektas ,,Saugok sveikatą kol jaunas2'' (skirtas jaunimui 14-29 m.) Projektas vykdomas pagal Norway grants programą „Sveikata“ ir yra finansuojamas iš 2014–2021 m. Europosa ekonominės erdvės finansinių mechanizmų lėšų. Programos tikslas – jaunimo sveikatos prevencijos gerinimas ir sveikatos netolygumų mažinimas Šakių, Marijampolės ir Vilkaviškio rajonuose. 2022 m. buvo vykdomos veiklos: paskaitos, mokymai, protmūšiai, viktorinos, filmų vakarai, stovyklos. 2022 m. birželį Marijampolėje buvo įdegtas žaliasis koridorius. Žaliasis koridorius, tai palengvinimas jaunimui, galimybė su tam tikru reikiamos srities specialistu pasikalbėti artimiausiu metu. Paslaugos nediskriminuojančios ir nemokamos. Paslaugas teikia VšĮ Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centras.
Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su „Psichologinių idėjų namai” komanda, ugdymo įstaigose rengė nemokamus psichikos sveikatos stiprinimo užsiėmimus ugdymo įstaigų bendruomenėms. Mokymai buvo vykdomi naudojant įvairias psichologines, projekcines bei kūrybiškumo skatinimo metodikas.
,,Mai Ram Joga Kids“ užsiėmimai vaikams buvo organizuojamos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose. Vienas iš pagrindinių jogos užsiėmimų uždavinių – stiprinti vaikų kūną bei mokyti juos atsipalaidavimo. Užsiėmimų metu vaikai stiprina ne tik kūną, protą, bet atsipalaiduoja bei nurimsta. Čia nėra rungtyniavimo, nėra jokio spaudimo atliekant pratimus, nėra laimėtojų ar pralaimėjusių.
2022 m. buvo organizuojami mokymai skirti stiprinti mokyklų darbuotojų gebėjimus visuomenės psichikos sveikatos srityje. Mokymų tikslas - didinti mokyklų darbuotojų žinias apie vaikų ir paauglių psichikos sveikatą ir stiprinti jų gebėjimus praktiškai pritaikyti žinias ir nuostatas apie psichikos sveikatą,  reikalingas spręsti sudėtingas kompleksines situacijas, kylančias dirbant su vaikais ar paaugliais.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-01-26 09:47