Naujiena

Nuo gegužės 20 dienos įsigaliojančios Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo nuostatos

Departamentas primena, kad š. m. gegužės 20 d. įsigalioja Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo nuostatos, kuriomis draudžiama į Lietuvos Respublikos rinką teikti mentolio skonio ir kvapo cigaretes ir suktinių tabaką.


Tai reiškia, kad nuo š. m. gegužės 20 d. mažmeninės prekybos vietose draudžiama prekiauti mentolio skonio ir kvapo cigaretėmis ir suktinių tabaku. Mažmenine prekyba besiverčiantiems ūkio subjektams būtina žinoti, kad, vadovaujantis teismų praktika, prekybos vietose visos prekės yra laikomos turint tikslą jas parduoti, todėl jų pareiga užtikrinti, kad nuo š. m. gegužės 20 d. mentolio skonio ir kvapo cigaretės ir suktinių tabakas nebūtų ne tik parduodamas, bet ir nebūtų laikomas prekybos ir viešojo maitinimo vietų patalpose.

Įsigaliojančiomis Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo nuostatomis įgyvendinama Tabako produktų direktyva, kuri buvo priimta 2014 m. Departamento direktoriaus pavaduotojos Gražinos Belian teigimu, jau dabar yra draudžiama teikti rinkai pridėtinio skonio ir kvapo turinčius tabako gaminius, nes tam tikri priedai naudojami, siekiant sudaryti įspūdį, kad tabako gaminiai yra naudingi sveikatai, kelia mažesnę riziką sveikatai arba pagerina protinę veiklą ir fizinės veiklos rezultatus. Mentolio skonio ir kvapo tabako gaminiams buvo numatytas pereinamasis laikotarpis, tačiau nuo 2020 m. gegužės 20 d. visoms cigaretėms ir suktinių tabakui bus taikomi vienodi reikalavimai dėl pridėtinio skonio ir kvapo draudimo.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-05-14 10:28