Naujiena

Nuo kovo 2-osios pradinukams klasėse nebereikės kaukių

Sveikatos apsaugos ministro operacijų vadovo (OV) sprendimu nuo kovo 2 d. pradinukams pamokose nebereikės dėvėti kaukių.


OV sprendime nurodoma, jog pradinukai galės nebedėvėti kaukių mokyklose, kai patalpoje yra tik tos pačios klasės vaikai. Kaip ir iki šiol, kaukės nedėvimos sportuojant, atliekant veiklas, kurių negalima atlikti būnant su kauke, pvz., maudantis, dainuojant ir pan. Kaukių nereikia dėvėti ir neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali.

Kiti anksčiau nustatyti saugumo reikalavimai švietimo įstaigoms lieka.  Organizuojant ugdymo procesą laikomasi grupių, klasių atskyrimo principo – maksimaliai riboti skirtingose grupėse, klasėse esančių mokinių kontaktą tiek per pamokas, tiek per pertraukas.

Taip pat rekomenduojama vienos klasės, grupės mokiniams ugdymo veiklas, kurioms nereikia specializuotų patalpų, pavyzdžiui, laboratorijų, visą dieną organizuoti toje pačioje patalpoje.

Lieka ir nuostata, kad esant galimybei, skirtingoms klasėms, grupėms turėtų būti priskirti skirtingi įėjimai ir išėjimai, numatyti atskiri judėjimo maršrutai iki grupės, klasės, valgyklos, specializuotų kabinetų (patalpų), sanitarinių mazgų, persirengimo kambarių.

Medicininės kaukės ir respiratoriai lieka privalomi vyresniesiems mokiniams – ugdomiems pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

OV sprendimas įsigalios kovo 2 d., su juo susipažinti galima čia.

ŠMSM Komunikacijos skyrius


Paskutinį kartą redaguota: 2022-02-28 15:55