Naujiena

Nuotolinės pamokėlės lytinio brendimo tema

Marijampolės „Saulės“ pradinėje mokykloje karantinas nesustabdė pratęsti tradiciją 4 klasių mokiniams pravesti pamokėles lytinio brendimo tema. Birželio 1 ir 2 dienomis atskirai berniukams ir mergaitėms pravestos nuotolinės pamokėlės pasitelkus video konferencijų platformą „ZOOM“.


Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Jurgita Levuškinienė pirmiausia tiek berniukus, tiek mergaites atskirai supažindino su paauglystėje vykstančiais socialiniais, psichologiniais ir fiziniais pokyčiais, higiena ir sveikos gyvensenos principų laikymusi. Aptarė, kad šiuo svarbiu etapu  paaugliai yra labai pažeidžiami ir jais, gali pasinaudoti blogų ketinimų turintys asmenys. Todėl būtina šiems asmenims atsispirti ir rasti būdą kaip pasakyti „Ne“.

Po pristatymų vyko diskusija. Aktyviausiai diskusijoje dalyvavo mergaitės, nes jos pagal amžių anksčiau  nei berniukai pradeda lytiškai bręsti. Buvo atsakyta į klausimus, kodėl pamokėlės atskirai berniukams ir mergaitėms, apie menstruacijas ir higieną jų metu. Prieš atsisveikinant mokiniaipaskatinti nebijoti klausti savo tėvų, mokykloje dirbančių sveikatos priežiūros specialistų, savo klasės mokytojų ir kitų švietimo pagalbos teikėjų patarimo kaip tvarkytis su fiziniais (kūno) pokyčiais, jausmais, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje.

Šios nuotolinės pamokėlės nepakeis produktyvių tiesioginių konsultacijų. Buvo ir nesklandumų – nutrūkęs interneto ryšys, ribotas pamokos laikas. Tačiau mokytojų ir mokinių grįžtamasis atsakas rodo, kad tikslas buvo pasiektas.

 


Paskutinį kartą redaguota: 2020-06-30 09:53