Naujiena

Pamoka apie cukrinį diabetą

Lapkričio 14 d. Marijampolės „Saulės“ pradinėje mokykloje ir Nevalstybiniame lopšelyje darželyje „Vieversiukas“ buvo paminėta Pasaulinė diabeto diena. Renginio tikslas – atkreipti mokinių, ugdymo įstaigų darbuotojų dėmesį į cukrinį diabetą, jo komplikacijas, prevenciją ir kontrolę. O skelbiant viešai apie šio renginio metu vykdytinas priemones, informuoti ir pačią visuomenę.


Diabetas – lėtinė liga, kuria susergama dėl nepakankamos insulino gamybos kasoje arba sutrikusio jo veikimo audiniuose, jos metu organizmas nepajėgia kontroliuoti kraujo gliukozės kiekio, ko pasekoje ilgainiui pažeidžiamos organizmo kraujagyslės, įvairūs audiniai ir organai. Tai gi norint išvengti diabeto, svarbu subalansuota mityba, fizinis aktyvumas, profilaktiniai sveikatos tikrinimai – gliukozės koncentracijos kraujyje nustatymas, kraujospūdžio įvertinimas, regėjimo patikrinimas. Būtina vartoti kuo mažiau produktų, gaminių, turinčių daug cukrų.

Šiuo tikslu lapkričio 12 d. su Marijampolės „Saulės“ pradinės mokyklos 4 klasės mokiniais mokinomės analizuoti ant maisto produktų pakuočių parašytą informaciją. Raginta atkreipti dėmesį ne tik į galiojimo terminą, bet ir į produkto laikymo sąlygas, sudedamųjų dalių sąrašą, maistingumo deklaraciją. Žmonėms, turintiems alergijų maisto produktams, sergantiems tam tikromis ligomis, įskaitant ir diabetą, svarbu atsakingai pirkti maisto gaminius, siekiant išvengti sveikatos pablogėjimo. Mokiniai cukraus gabaliukų pagalba pademonstravo, kiek cukrų yra kiekviename maisto gaminyje ir analizavo, kurie gaminiai yra sveikatai naudingesni.

Lapkričio 14 d. tiek pradinukai, tiek ikimokyklinukai ir ugdymo įstaigų darbuotojai kūrė Pasaulinės diabeto dienos simbolį – mėlyną diabeto ratą, žymintį vienybę, simbolizuojantį gyvybę ir sveikatą. Marijampolės „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniai ir darbuotojai dėjo mėlynos spalvos pirštų antspaudus, o Nevalstybinio lopšelio darželio „Vieversiukas“ ugdytiniai – klijavo savo delniukų karpinius, į dangų leido 3 mėlynos spalvos balionus. Prieš kūrybinį darbą abiejų ugdymo įstaigų mokiniai supažindinti su cukriniu diabetu, pasidomėta ar yra girdėję apie šią ligą.

Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Jurgita Levuškinienė


Paskutinį kartą redaguota: 2019-11-18 14:36