Naujiena

Panaudota kaukė ar pirštinės gali tapti infekcijos užkratu

Nuo balandžio 10 dienos viešose vietose privaloma dėvėti medicinines kaukes arba respiratorius, medžiaginę veido kaukę ar kitas priemones, dengiančias nosį ir burną. Taip pat rekomenduojama viešose vietose, kur liečiami daiktai, dėvėti vienkartines pirštines, todėl svarbu jas tinkamai naudoti ir žinoti, kaip panaudojus taisyklingai šiomis priemonėmis atsikratyti, kad koronavirusas nepasklistų.


Nusiimant veido apsauginę kaukę jokiu būdu negalima imti jos per vidurį. Kaukė nuo veido nuimama laikant už raištelio ar gumytės dviem pirštais.

Po to teisingai nusimaunamos pirštinės: pirma dviem pirštais atsargiai imama už vienos pirštinės vidurio ir traukiama žemyn, taip išverčiant panaudotą pirštinę (paveikslas A). Po to imama už kitos pirštinės švarios pusės krašto, pati pirštinė taip pat išverčiama į išvirkščią pusę ją traukiant žemyn (paveikslas B). Vienkartinės pirštinės neturi būti dezinfekuojamos dezinfekciniais skysčiais ir naudojamos pakartotinai jas nusiėmus.

Nusiėmus kaukę ir nusimovus pirštines, būtina tinkamai nusiplauti rankas. Jos plaunamos vandeniu ir muilu mažiausiai 40 sekundžių. Nesant galimybei nusiplauti, dezinfekuojamos.

Jeigu buvo naudojama savadarbė daugkartinio naudojimo kaukė, ji turi būti po kiekvieno naudojimo skalbiama ir lyginama lygintuvu su garais. Skalbti kaukę reikia aukštesnėje temperatūroje (60-70° C) su buityje naudojamomis skalbimo priemonėmis.

Gyventojams rekomenduojama panaudotas servetėles, tualetinį popierių, apsaugines kaukes, pirštines ir kitas panašaus pobūdžio buitines atliekas mesti atskirai nuo kitų mišrių komunalinių atliekų – į atskirą skysčiams nepralaidų maišą, kurį pripildžius reikėtų įdėti į papildomą maišą ir, sandariai užrišus, išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį. Į papildomą maišą reikėtų sudėti ir atskirai rūšiuojamas pakuočių (popieriaus, plastiko, metalo) atliekas, o jas išmesti į pakuočių atliekoms skirtą konteinerį.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-04-21 12:14