Naujiena

Parengtos rekomendacijos kirpykloms ir nagų priežiūros salonams

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu, Vyriausybė pratęsė karantiną dar dviem savaitėms, iki gegužės 11 dienos. Nuo pirmadienio, pradedant antrąjį karantino švelninimo etapą, savo klientams duris atvers kirpyklos ir nagų priežiūros salonai, tačiau aptarnauti klientus jie galės tik laikydamiesi jiems skirtų reikalavimų ir rekomendacijų.


Atnaujintas rekomendacijas galite rasti čia.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, parengtu atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, nuo balandžio 27 dienos klientams galės būti teikiamos šios plaukų priežiūros paslaugos: plaukų plovimas, plaukų kaukių dėjimas, kirpimas, skutimas, šukuosenos formavimas, dažymas, ilgalaikis plaukų sušukavimas (cheminis), tiesinimas, barzdų kirpimas. Formuojant šukuosenas ir barzdas, prireikus gali būti atliekamas ir skutimas. Taip pat šios nagų priežiūros paslaugos: rankų ir kojų nagų manikiūras, lakavimas (įskaitant gelinį), pedikiūras, dirbtinių nagų priauginimas ir kt. nagų pagražinimas.

Atkreiptinas dėmesys, kad kol kas NEGALIMA teikti šių grožio paslaugų:

  • degintis soliariumuose;
  • naudotis lazerių procedūromis, t.y. plaukelių šalinimas, odos lyginimas, injekcijos ir kitos grožio procedūros lazeriais;
  • depiliacijos paslaugų (nei vašku, nei kitais būdais);
  • negalimos jokios kosmetologinės veido procedūros, t.y. antakių, lūpų korekcijos, makiažai, permanentiniai makiažai, blakstienų priauginimas, odos valymas, odos šveitimas (pilingas), maitinimas, drėkinimas, kosmetinių kaukių dėjimas;
  • atlikti veido masažą;
  • daryti tatuiruotes;
  • verti papuošalus.

Kirpyklos ir nagų priežiūros salonai savo paslaugas galės teikti tik ribodamos klientų srautus. Vienam klientui turės būti užtikrintas ne mažesnis kaip 10 kv. m. plotas arba vienu metu paslaugos galės būti teikiamos tik vienam žmogui.

Į paslaugų teikimo vietas galės būti įleidžiami tik tie klientai ir kiti lankytojai, kurie dėvės apsaugines kaukes ar kitas apsaugines veido priemones.

Prie įėjimo į patalpas klientus būtina informuoti (parsisiųsti), kad jose nerekomenduojama lankytis rizikos grupei priklausantiems žmonėms – vyresniems nei 60 metų amžiaus bei sergantiems lėtinėmis ligomis, taip pat visiems būtina laikytis asmens higienos (rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo). Prie įėjimo, taip pat vidaus patalpose, gerai matomoje vietoje, rekomenduojama padėti klientų rankų dezinfekcijai skirtų priemonių, esant galimybei – ir vienkartinių pirštinių.

Klientai turi būti skatinami už paslaugas atsiskaityti ne grynaisiais pinigais.

Aptarnauti klientus gali tik sveiki darbuotojai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kt. susirgimų požymių, jų sveikata turi būti nuolat stebima. Rekomenduojama visiems į darbą atvykstantiems darbuotojams taip pat matuoti kūno temperatūrą. Pasireiškus bet kuriems minėtiems susirgimų požymiams, nedelsiant nusišalinti nuo darbo ir rekomenduoti kreiptis konsultacijos į koronaviruso karštąją liniją 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju dėl konsultacijos nuotoliniu būdu.

Teikdamas paslaugas personalas turi dėvėti apsaugines kaukes ir apsauginius akinius arba apsaugines kaukes ir apsauginius veido skydelius, mūvėti vienkartines pirštines. Vienkartinės pirštinės ir apsauginės kaukės turi būti keičiami, o apsauginiai akiniai ir veido skydeliai dezinfekuojami arba keičiami po kiekvieno kliento.

Svarbu užtikrinti, kad tarp klientams paslaugas teikiančių darbuotojų darbo vietų būtų ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas.

Visi darbuotojai turi laikytis griežtos rankų higienos: ne rečiau kaip kas 2 val. plauti rankas su skystu muilu ir šiltu tekančiu vandeniu, dezinfekuoti jas specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis, vengti liesti rankomis veidą, akis, nosį, burną, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Jeigu darbuotojas pats informavo administraciją, kad jam nustatyta koronaviruso infekcija (COVID-19), apie tai būtina informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, bendradarbiauti nustatant sąlytį turėjusius asmens ir jiems taikant 14 dienų izoliaciją.

Kirpyklose ir nagų priežiūros salonuose nerekomenduojama dirbti darbuotojams, priklausantiems rizikos grupei. Administracija turi užtikrinti, kad darbo vietoje nedirbs darbuotojai, kuriems privaloma izoliacija.

Pagal galimybes, personalas darbą turi organizuoti taip, kad būtų įmanoma dirbti laikantis saugaus atstumo vienas su kitu ir klientais (daugiau kaip 2 metrų atstumas, trumpiau nei 15 min.) ar nekontaktuojant. Jeigu dirbama pamainomis, esant galimybėms, organizuoti darbuotojų keitimąsi pamainomis išlaikant saugų atstumą ar išvengiant kontakto.

Patalpas, kuriose dirbama, rekomenduojama vėdinti ne rečiau nei kartą per valandą, darbo vietą dezinfekuoti pabaigus aptarnauti kiekvieną klientą. Kad būtų tinkamai dezinfekuota aplinka, aptarnaujant klientus rekomenduojama daryti bent 15 minučių pertrauką. Paviršiai, prie kurių tiesiogiai (oda, plaukai) liečiasi klientas (praustuvės, kėdės, atramos galvai ir kt.) dezinfekuojami po kiekvieno kliento.

Dezinfekuoti patalpas ir darbo priemones patariama vadovaujantis SAM parengtomis rekomendacijomis.

Sveikatos apsaugos ministro - valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą galite rasti čia.

 

SAM Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija


Paskutinį kartą redaguota: 2020-05-06 15:09