Naujiena

Pasaulinė rankų higienos diena

Gegužės 5 – pasaulinė rankų higienos diena. Per nešvarias rankas plinta net 80 proc. infekcinių ligų. Dėl netinkamos rankų higienos ir prastų rankų plovimo įgūdžių galima susirgti įvairiomis infekcinėmis ligomis.


Minint šią dieną Patašinės universaliame daugiafunkciame centre visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti priežiūrą mokykloje Gintarė Imenickaitė "Obuoliukų" grupės vaikams vedė įvairius užsiėmimus. Jų metu vaikams buvo priminta kada reikia plauti rankas ir kodėl - rankas būtina plauti visada, kai jos yra nešvarios, prieš valgį, pasinaudojus tualetu, prieš ir po maisto, grįžus iš lauko, pažaidus su gyvūnais.     

           Užsiėmimų metu vaikai klausė pasakos, žiūrėjo filmukus, piešė, spalvino ir atlikinėjo įvairius eksperimentus, kurių metu vaikai praktiškai galėjo susipažinti ir pamatyti "mikroorganizmus" ant rankų.

          Minint šią dieną Sūduvos gimnazijos vestibiulyje buvo padarytas stendas, kurį gimnazistai praeidami pro šalį galėjo pasižiūrėti. Jame buvo pateikti pavyzdžiai, kaip per nešvarias rankas plinta mikroorganizmai. Vestibiulyje esančiame televizoriuje buvo leidžiami video klipai, kuriuose buvo norima priminti, kaip taisyklingai reikia plautis rankas.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti priežiūrą mokykloje

Gintarė Imenickaitė


Paskutinį kartą redaguota: 2021-05-07 12:35