Naujiena

Pasiskiepiję mokytojai galės testuotis mokyklose kartu su mokiniais

Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad siekiant mažinti užsikrėtimų COVID-19 skaičių, nuo lapkričio 17 d. izoliacija privaloma ir pasiskiepijusiems žmonėms, turėjusiems kontaktą su sergančiuoju COVID-19.


Pasiskiepijusiems seniau nei prieš 120 dienų ir dar neturintiems trečiosios sustiprinančiosios vakcinos dozės, izoliuotis reikės tol, kol bus gautas neigiamas PGR tyrimo atsakymas. PGR tyrimas atliekamas ne anksčiau nei 3-ią dieną nuo kontakto.

Išimtis taikoma ugdymo įstaigų darbuotojams.

Ugdymo įstaigų darbuotojams, kurie pasiskiepijo seniau nei prieš 120 dienų ir dar nėra pasiskiepiję sustiprinančiąja doze, izoliuotis nereikės, jei testuosis savikontrolės greitaisiais antigeno testais pagal ugdymo įstaigoms nustatytą algoritmą. 

Ugdymo įstaigų darbuotojams, kurie yra pasiskiepiję mažiau nei prieš 120 dienų ar yra pasiskiepiję sustiprinančiąja doze bei persirgusiems, izoliuotis nereikės, tačiau jiems rekomenduojama testuotis kartu su kitais sąlytį turėjusiais asmenimis. 

Skiepytiems ir persirgusiems mokiniams izoliacijos taisyklės išlieka tos pačios – izoliuotis nereikia, bet rekomenduojama testuotis su kitais vaikais (išskyrus persirgusiuosius prieš mažiau nei 90 dienų).

ŠMSM Komunikacijos skyrius


Paskutinį kartą redaguota: 2021-11-23 13:34