Naujiena

Prasideda Europos imunizacijos savaitė

Šią savaitę pažymima Europos imunizacijos savaitė, kurios šių metų šūkis „vakcinos veikia“ (#VaccinesWork). Europos imunizacijos savaitė prasidės balandžio 20-ąja (pirmadienį) ir truks iki balandžio 26-osios (sekmadienio).


Pažymint Europos imunizacijos savaitę siekiama didinti visuomenės supratimą apie vakcinacijos svarbą, kuri leidžia užkirsti kelią vakcinomis valdomų ligų plitimui.  
 
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad vakcinomis šiandien galima kontroliuoti net 28 ligas. Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, vakcinacija – ne tik viena iš didžiausių laimėjimų sveikatos priežiūros srityje, bet ir viena ekonomiškiausių sveikatos priežiūros intervencijų, užtikrinančių investiciją į žmogaus sveikatą ir asmeninę gerovę, trunkančią visa gyvenimą. Skiepijant pavyko išnaikinti raupus ir beveik išnaikinti poliomielitą bei sumažinti mirčių nuo vakcinomis valdomų ligų, tokių kaip tymai, difterija ir kt. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet pasaulyje vakcinacija leidžia išvengti 2–3 mln. žmonių mirčių nuo difterijos, stabligės, kokliušo ir tymų.
 
Lietuvoje stabligė ir difterija yra gana retos ligos, tačiau šios infekcijos vis dar egzistuoja kitose šalyse, kuriose galima užsikrėsti kelionių metu. Pastaraisiais metais toksigeninės difterijos atvejų buvo nustatyta Belgijoje, Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Švedijoje. Latvijoje sergamumas difterija išlieka didžiausias visame Europos regione.
 
Minėdami Europos imunizacijos savaitę, ULAC specialistai ragina visuomenę ir medikus aktyviau domėtis užkrečiamųjų ligų profilaktika ir primena apie vakcinacijos svarbą kiekviename amžiaus tarpsnyje. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, užkrečiamosios ligos kasmet sudaro iki 20 proc. visų registruotų ligų Lietuvoje.
 
Karantino laikotarpiu Lietuvoje, vadovaujantis 2020 kovo 14 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ ir Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijos vadovo sprendimu „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo paskelbus karantiną Lietuvos Respublikos teritorijoje“, planiniai skiepijimai nėra atidedami ir turi būti vykdomi, numatant pacientų srautų valdymą.
 
Daugiau PSO informacijos apie Europos imunizacijos savaitę anglų kalba galite rasti čia
 

Kontaktinis asmuo:  

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
Ieva Janavičiutė
Viešųjų ryšių specialistė
tel. +370 5 230 0124;
mob.+370 672 94281
El. p. ieva.janaviciute@ulac.lt


Paskutinį kartą redaguota: 2020-04-21 10:03