Naujiena

Projekto „Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelio koregavimas ir koordinavimas nacionaliniu lygiu“ baigiamoji konferencija

Higienos institutas, vykdydamas projektą „Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelio koregavimas ir koordinavimas nacionaliniu lygiu“, spalio 5 d. surengė baigiamąją projekto konferenciją.


Konferencijos tikslas – supažindinti su projekte atliktomis veiklomis, pristatyti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atlikto projekto vertinimo ataskaitą, pasidalyti gerąja patirtimi ir kitais jaunimui aktualiais sveikatos klausimais.

Renginyje dalyvavo savivaldybių ir jų visuomenės sveikatos biurų atstovai, jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (JPSPP) modelio koordinatoriai, psichologai ir kiti su jaunimu dirbantys specialistai.

Konferenciją atidarė Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro vadovas Romualdas Sabaliauskas. Jis pabrėžė jaunimo sveikatos specialistų darbo svarbą, skatinant jaunuolius saugoti savo sveikatą ir ja rūpintis, bei trumpai pristatė JPSPP projektą.

JPSPP nacionalinė koordinatorė Mintarė Jurgilaitė konferencijos dalyvius supažindino su nacionalinių koordinatorių atliktomis veiklomis ir 2019–2023 m. pasiektais rezultatais.

Įgyvendinant projektą, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto Sveikatos tyrimų institutas atliko JPSPP modelio poveikio vertinimą, jo rezultatus konferencijoje pristatė prof. dr. Mindaugas Štelemėkas.

JSPP projekte dalyvavo 24 savivaldybės, jos konferencijos metu dalijosi patirtimi. Savo gerąją patirtį pristatė Mažeikių rajono koordinatorė Martyna Malinauskienė ir Marijampolės savivaldybės koordinatorė Gintarė Kulbienė. Koordinatorės pasidalijo sėkmės istorijomis kuriant JPSPP ir sėkmingo darbo su jaunimu pavyzdžiais.

Konferencijos dalyviai taip pat turėjo galimybę išgirsti Skaitmeninės etikos centro steigėjos Renatos Gaudinskaitės pranešimą apie iššūkius jaunimui gyvenant tarp ekranų, psichologo Liudo Švipo įžvalgas apie jaunuolių psichinę sveikatą bei Respublikinio priklausomybės ligų centro Vilniaus filialo Vaikų ir jaunimo reabilitacijos skyriaus vedėjos Giedrės Misiūnienės prezentaciją apie jaunimo vartojamas psichoaktyviąsias medžiagas ir pagalbą jas vartojantiesiems.

Renginyje savo veiklą taip pat pristatė Jaunimo reikalų agentūros atstovai. Jie supažindino jaunimo ir jaunimo sveikatos koordinatorius su jau egzistuojančiomis iniciatyvomis sveikatos srityje ir bendradarbiavimo galimybėmis.

Konferencijos pabaigoje JPSPP nacionalinis koordinatorius pakvietė savivaldybes toliau vykdyti veiklas ir užtikrinti JPSPP projekto tęstinumą.

Daugiau informacijos suteiks Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro Visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus vyr. specialistė Mintarė Jurgilaitė el. paštu mintare.jurgilate@hi.lt arba mob. 8 607 96 052.


Paskutinį kartą redaguota: 2023-10-19 10:45