Naujiena

Projekto, skirto vyresnių žmonių fizinio pajėgumo gerinimui, rezultatai

2023 m. sausio mėnesį prasidėjo projektas skirtas vyresnio amžiaus žmonėms, t. y. žmonėms 65 metų ir vyresniems. Projektinės treniruotės vyko du kartus per savaitę, viso 70 kartų per metus. Užsiėmimus lankė 19 moterių ir vienas vyriškis.


Visiems dalyviams projekto pradžioje, įpusėjus ir pasibaigus projektui buvo atlikta kūno sudėties analizė Tanita svarstyklėmis.
Per pirmą pusmetį visų dalyvių svoris sumažėjo 10 kg, o pasibaigus projektui – visos grupės svorio pokytis buvo minus 14,1 kg. Daugiausiai svorio neteko viena moteris t. y. 5,8 kg, dar viena 3,8 kg, kiti dalyviai vidutiniškai neteko apie 1,2 kg svorio. Keletas moterų turėjo per mažą kūno masę projekto pradžioje, o pasibaigus užsėmimams, jų kūno masė buvo normos ribose.
Po 6 mėnesių treniruočių, visos grupės riebalų kiekis buvo sumažėjęs 27,8 kg, o pasibaigus projektui – dar 11 kg mažiau. Gana teigiamas rezultatas buvo raumeninės masės padidėjimas vidutiniškai apie 1,5-2 kg žmogui, o taip pat ir metabolinio amžiaus pokytis, kai bendrai grupės rezultatas buvo 44 metų atjaunėjimas, geriausias rezultatas dviejų žmonių 11 ir 16 metų.
Įvertinus tai, jog daugumos žmonių kairė kūno pusė yra silpnesnė ir mažesnė raumenų masė – projekto pabaigoje 70 proc. dalyvių abi kūno pusės susivienodino ir likusių skirtumas sumažėjo nuo 200-300 g iki 100 g skirtumo.
Vyresnio amžiaus projekto dalyviai buvo testuojami projekto pradžioje ir pabaigoje, siekiant įvertinti jų fizinį pajėgumą. Viršutinių galūnių jėga padidėjo vidutiniškai 35 proc., plaštakos raumenų jėga 80 procentų dalyvių iš vidutinio vertinimo pakilo iki aukštesnio už vidutinį. Apatinių galūnių raumenų jėga vidutiniškai padidėjo 24 proc., o keleto dalyvių net 38 proc. Viršutinės kūno dalies lankstumo testą projekto pradžioje nesugebėjo atlikti 6 dalyviai, o projekto pabaigoje 87 proc. dalyvių rezultatas buvo aukštesnis už vidutinį, likusios dalies – vidutinis rezultatas. Apatinės kūno dalies lankstumo testo rezultatai projekto pradžioje 93 proc. dalyvių buvo vidutiniai, o projekto pabaigoje visų dalyvių rezultatas buvo aukštesni už vidutinį. Širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumo testo rezultatai projekto pradžioje 86 proc. buvo vidutiniai, o projekto pabaigoje visų dalyvių rezultatai buvo aukštesni nei vidutiniai.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-01-19 21:46