Naujiena

Svečiuose Giedrius Bučas – paskaita-diskusija „Socialinė atsakomybė. Mano didysis AŠ“

2021 m. gruodžio 20 dieną Marijampolės pradinių mokyklų „Saulės“ 4a ir „Smalsučio“ 2a klasėse svečiavosi Lietuvos sveikuolių sąjungos lektorius, socialinio verslo iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėjas Giedrius Bučas.


Jis mokiniams pravedė paskaitą-diskusiją aplinkosaugos tema. Lektorius vaikus supažindino su gamtos resursų mažėjimu, gamtos taršos didėjimu, daiktų pirkimo manija, jų naudojimo antikultūra, taršos poveikiu visai gyvybei. Taip pat lektorius papasakojo apie iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ nuveiktus darbus, parodė ekologinės kelionės aplink Lietuvą metu rastų įsipainiojusių į šiukšles gyvūnų nuotraukas, į klasę atsinešė Baltijos jūros pakrantėse rastų šiukšlių pavyzdžius ir papasakojo apie jų kilmę. Paties lektorius apranga taip pat buvo originali – iš kelerių džinsų pasiūtos kelnės, krepšys pagamintas iš nenaudojamų marškinėlių. Jis kvietė mokinius būti socialiai atsakingus už gamtos taršos mažinimą, ne tik teisingai rūšiuojant atliekas, bet ir prieš perkant daiktą pagalvoti iš kokių medžiagų pagamintas, ar saugus, ar jis tikrai yra reikalingas. Reikėtų pagalvoti, kaip nenaudojamus daiktus prikelti antram gyvenimui, būti kūrybiškiems.

Po paskaitos laukė edukacinės dirbtuvės „NE šiukšlės”. Mokiniai iš atliekų, tokių kaip medinės figūrėlės, atspindinčios šviesą juostos, gamino atšvaitus. Mokinių pagaminti atšvaitai originalūs, nepakartojami ir turintys tikslą - saugoti savo arba brangaus žmogaus, kuriam jie bus padovanoti, gyvybę.

Mokiniams ir klasių mokytojoms labai patiko ir laukia, kada vėl bus galima į svečius pasikviesti tokį puikų lektorių. Lektoriaus nuomone, šie mokiniai yra auganti karta, kuriai dar labiau turime pasakoti apie aplinkosaugą, skatinti, motyvuoti juos keisti daiktų vartojimo kultūrą, tam, kad ateityje galėtų savo darbais kurti švaresnę ir sveikesnę aplinką.

 

Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Jurgita Levuškinienė

 


Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-04 19:58