Naujiena

Sveika gyvensena darželyje „Rasa“

Pro pilką rūką, pasipuošęs galvą įvairiaspalviais lapais, pasikvietęs pilkšvus debesėlius šypsosi rudenėlis, turtingiausias metų laikas daržovėmis, vaisiais ir kitu sveiku maistu.


Marijampolės lopšelio-darželio „Rasa“ „Paukščiukų“ grupės vaikučiai daug žino, yra geri, protingi ir paklusnūs. Nori augti sveiki, dori mūsų šalies piliečiai. Norėdami prisiminti ir pagilinti savo žinias pasikvietė į svečius visuomenės sveikatos specialistę, ugdančią sveikatos priežiūrą mokykloje, Editą Perlibienę.

Viešnia pateikė jiems naujų žinių apie sveiką mitybą. Parodė daug įvairių sveiko maisto paveikslėlių (magnetinių kortelių). Vaikai klausėsi kiekvieno jos žodžio, ko nesupratę prašė kartoti. Stebėjo, kaip subalansuoti sveiką maistą klijuojant maisto piramidę. Kiekvienas laiptelis – tai sveikata į ateitį. Vieniems vaikučiams atrodė, kad taip susiklijavo Vilniaus Gedimino pilis, bet buvo ir prieštaraujančių, kad labiau panašu į Egipto piramides. Po ilgų diskusijų radome kompromisą: nesvarbu, nes tai – kiekvieno vaizduotės vaisius. Svarbiausia, kad sužinojo, dar labiau papildė žinias, kurios padės augti sveikesniems. Laikrodžio rodyklės taip greit sukosi, jog net nepastebėjome bėgančio laiko.

Padėkoję už naudingas žinias, prasmingai, pamokančiai praleistą laiką išlydėjome mums tapusią brangią, artimą viešnią. Ji pažadėjo kartas nuo karto lankyti mus, primindama išmoktą naudingą pamoką sveikatai ir dar papildydama naujomis žiniomis. Išėjus viešniai pasikartojome ką sužinoję, vaikai išsirinko patinkančius daržovių vardus ir dar ilgai žaidė.

Lijana JUOČIENĖ,

Neringa ULEVIČIENĖ,

lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Nuotraukos iš darželio archyvo


Paskutinį kartą redaguota: 2019-10-29 13:56