Naujiena

Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023 m. Marijampolėje

2023 metai Lietuvos sveikatą stiprinančioms mokykloms ypatingi – jos mini savo veiklos 30-metį. Higienos institutas, norėdamas atkreipti visuomenės ir visų mokyklų bendruomenių dėmesį bei tinkamai pažymėti šią sukaktį, inicijavo trečiąjį nacionalinį renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“.


Šiemet veiklos 30-mečiui paminėti didžiausia renginių banga nuvilnijo balandžio mėnesį ir tęsis iki gegužės pabaigos.

Marijampolė šią sukaktį paminėjo Konferencija „„Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“, į kurią  ugdymo įstaigų bendruomenes pasidalinti patirtimi planuojant, organizuojant ir vykdant sveikatą stiprinančias veiklas savo bendruomenėje, skleidžiant sveikatą stiprinančių mokyklų idėją.

Marijampolės visuomenės sveikatos biuro kartu su partneriais Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija ir Higienos institutu organizuotoje konferencijoje, dalyvius sveikino Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos direktorius Vilhelmas Petkevičius ir Marijampolės visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Laukaitienė.

Konferencijos dalyviai savo pranešimuose ir diskusijose aptarinėjo sveikatos stiprinimo problemas, emocinės ir psichinės sveikatos stiprinimo iššūkius,  sporto ir aktyvaus laisvalaikio svarbą vaiko raidos procese.

Patys mažiausi šios konferencijos pranešėjai Marijampolės vaikų lopšelis-darželis „Vaivorykštė“ auklėtiniai kartu su Aušra Žaliauskiene, priešmokyklinio ugdymo mokytoja bei Nijolė Piliponiene, ikimokyklinio ugdymo mokytoja, pademonstravo darželyje vykstančias fizinio lavinimo bei grūdinimosi veiklas. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Giedrė Bagdonienė supažindino su ugdymo įstaigoje vykdoma programa „Keliaujame sveikatos stiprinimo keliu“.

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo ir aktyvių mokyklų veiklos koordinavimo komisijos sekretorė Nijolė Paulauskienė pristatė Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklų atsiradimo kelią, skatino mokyklas įprasminti savo veiklą sveikatinimo srityje.

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazijos vyresnioji socialinė pedagogė Olivija Barzdaitienė susirinkusiems pristatė emocinės ir psichinės sveikatos stiprinimo projektinę veiklą. Marijampolės profesinio rengimo centro mokinė Aušrinė Vircinskaitė centre organizuojamas veiklas, o Marijampolės vaikų lopšelio – darželio „Rūta“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Daiva Brazaitienė pasidalino gerąja patirtimi organizuojant veiklas, į kuras įtraukti pavyko ir visą darželio bendruomenę. Mokytoja labiausiai džiaugėsi , kad į užsiėmimus pavyksta pritraukti ir gausų būrį tėvelių.

Visuomenės sveikatos  biuro specialistė Diana Varnagirytė ir jai talkinantys Kalvarijos sav. Sangrūdos gimnazijos mokinių tarybos atstovai,  ne tik pristatė savo gimnazijos veiklą bet ir leido praktiški pajusti, kuo je gyvena. Mokiniai dalyviams pademonstravo trumpą atsipalaidavimo pratimą.

Renginį vainikavo Marijampolės savivaldybės mero Povilo Isodos ir Kalvarijos savivaldybės mero Nerijaus Šidlausko padėkų įteikimas visoms sveikatą stiprinančioms ir aktyvioms mokykloms. Padėkas įteikti atvyko Marijampolės savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė (savivaldybės gydytoja) Reda Balškevičienė, Kalvarijos savivaldybės administracijos švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėja Erika Stankevičienė bei vyriausioji specialistė (savivaldybės gydytoja) Sigutė Matulevičiūtė-Jodelienė.

Šiais metais tai jau trečioji „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“. Sveikatą stiprinančių mokyklų projektas pradėtas 1992 m. Europos Tarybos, Europos Bendrijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro iniciatyva. Po metų, 1993-aisiais, prie šio projekto prisijungė ir Lietuva. Šiuo metu 59 Lietuvos savivaldybėse yra 658 sveikatą stiprinančios mokyklos, iš kurių 8 Marijampolės savivaldybėje ir 2 Kalvarijos savivaldybėje.

 


Paskutinį kartą redaguota: 2023-05-09 16:51