Naujiena

Tam tikrais atvejais galima palikti saviizoliacijos vietą, bet tik gavus leidimą

Asmenims, kuriems privaloma 14 dienų saviizoliacija, draudžiama palikti izoliavimosi vietą, taip pat privaloma laikytis ir kitų taisyklių, su kuriomis jie susipažįsta atvykimo į Lietuvą vietose arba pildydami elektorinines formas. Pasikeitus Sveikatos apsaugos ministro įsakymui, kuris nustato saviizolilacijos taisykles, galima kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir gauti leidimą palikti izoliavimosi vietą esant šioms aplinkybėms:


•    būtina organizuoti artimo žmogaus laidotuves, palaikų pargabenimą ir / arba dalyvauti artimo žmogaus šarvojimo ceremonijoje / laidotuvėse (tik sąlytį turėjusiems asmenims);
•    būtina nuvykti į mobilųjį punktą tepinėlio iš nosiaryklės ir ryklės COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti paėmimui;
•    jei asmuo dėl tam tikrų priežasčių turi pakeisti izoliacijos vietą;
•    užsieniečiams, atvykusiems į Lietuvos Respubliką darbo, verslo ar studijų reikalais, kuriems privaloma 14 dienų izoliacija, leidimas nuvykti į darbo, studijų ar kitą, verslo reikalams tvarkyti būtiną vietą.

Prašymą pateikti galima elektroniniu būdu – NVSC interneto svetainėje užpildžius prašymo formą arba skambinant telefonu (8 5) 212 4098 (jeigu nėra galimybės pateikti elektroniniu būdu).

Užsienio šalių piliečiai šią formą anglų kalba gali rasti šiuo adresu: nvsc.lrv.lt/permit . Apie priimtą sprendimą asmenys bus informuojami elektroniniu paštu.

Abu kartu šie prašymai paskelbti NVSC interneto svetainės skiltyje LEIDIMAS PALIKTI IZOLIAVIMOSI VIETĄ/PERMISSION TO LEAVE THE ISOLATION PLACE.


Atkreipiame dėmesį, kad gavus leidimą palikti izoliavimosi vietą ir toliau laikoma, kad žmogus yra saviizoliacijoje ir privalo  laikytis saviizoliacijos taisyklių, o leidimas suteikia teisę tik įvykdyti leidime nurodytus veiksmus, t. y. nuvykti į nurodytą vietą nurodytu laiku ir tikslu.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija


Paskutinį kartą redaguota: 2020-05-25 13:53