Naujiena

Vaikų joga darželyje

Dažnai tenka girdėti klausimą, kas yra vaikų joga? Tai vaikai jogą žaidžia, čia mažiau taisyklių, daugiau atsipalaidavimo ir juoko! Vaikams smagu, nes daugumoje pratimų jie vaizduoja gyvūnų stiprybę, lankstumą, draugiškumą, drąsą, kantrybę ir pan.


 Nuo spalio mėn.  Marijampolės lopšelio - darželio "Vaivorykštė"  šešiamečiai su dideliu susidomėjimu ir noru lanko Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamus jogos užsiėmimus. 
 Juos veda  sertifikuota Mai Ram jogos mokytoja Daiva Mekionytė – Čepavičienė. Vienas iš pagrindinių jogos užsiėmimų  uždavinių – stiprinti vaikų kūną bei mokyti juos atsipalaidavimo. Užsiėmimų  metu vaikai stiprina  ne tik kūną, protą,  bet ir atveria širdeles, atsipalaiduoja ir nurimsta. Čia nėra rungtyniavimo, nėra jokio spaudimo atliekant pratimus, nėra laimėtojų ar pralaimėjusių.  
Mokytoja Daiva  moko vaikus  pažinti ir valdyti savo emocijas, sutelkti dėmesį ir jį išlaikyti ilgą laiką,  pozityvaus požiūrio į save ir aplinkinius, stiprina vaikų savivertę, pasitikėjimą savimi. Vaikams  patinka  būti drąsiais kaip liūtai, riaumoti ir jaustis saugiai, draugiškais kaip šuniukai, protingais kaip apuokai, tvirtais ir susikaupusiais kaip medžiai, lanksčiais kaip driežiukai ar delfinai. 
Džiugu girdėti, kai vaikai pasakoja tėvams, kad  mokytoja mokė  juos jogos pratimų, kaip jie  bandė rasti  gražių žodžių vieni kitiems, padėkoti už tai, ką patyrė, pamatė, nuveikė, atrado gero jogos  užsiėmimų  metu.
Darželio informacija

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-05 13:14